Aitken v Jerezu poprvé ve voze F1

Člen akademie Renaultu Jack Aitken usedne do pět let starého monopostu v rámci testů v Jerezu.

Britsko-korejskému závodníkovi patří v šampionátu GP3 průběžné druhé místo se 43 bodovým mankem na lídra a týmového kolegu z ART Grand Prix George Russela. Během letošní sezóny získal dvě polepositions a na své konto si připsal tři pódia – v Británii, Belgii a Monze dojel na druhém místě a v Maďarsku vyhrál.

V Jerezu usedne do monopostu z roku 2012, tedy do tehdejšího Lotusu. V tomtéž voze absolvoval soukromé také Robert Kubica, který usiluje o návrat do královny motorismu.

„Jsem velmi vděčný Renaultu a akademii, že mi dali tuto možnost. Bude to moje vůbec první jízda ve Formuli 1,“ raduje se jednadvacetiletý rodák z Londýna. „Jerez znám, protože jsem tam závodil ve Formuli Renault, takže se těším na to, až dostanu E20 a opravdu si to užiji.“